f Buzdolabı Tamiri - eskisehircetinteknikservis.com
Çalışma Saat : Pzt - Pazar : 08:00 - 19:00

Buzdolabı Tamiri

Buzdolabı Tamiri

Evlerimizde en çok kullandığımız beyaz eşyalar içerisinde yer alan buzdolapları, çeşitli sebeplerden dolayı bozulabilirler. Buzdolabının bozulması, birçok yiyeceğinde de bozulması anlamına gelir. Çünkü bazı yiyecekler buzdolabında saklanmalıdır. Buzdolabının arızalanması durumunda hemen tamir edilmesi şarttır. Buzdolabı tamiri konusunda uzman olan firmalardan yardım alabilirsiniz. Ya da basit bir arıza söz konusu ise tamir işlemini kendiniz de yapabilirsiniz. Ancak buzdolabı tamirinden anlayıp anlamamanız çok önemlidir. Eğer bu konuda bir bilginiz yok ise kesinlikle tamir için uğraşmamalısınız. Aksi halde buzdolabınızın daha fazla zarar görmesine neden olabilirsiniz.

Yaygın Olarak Karşılaşılan Buzdolabı Arızaları Nelerdir?

Herkes binlerce lira verip aldığı buzdolabını uzun yıllar kullanmak ister. Ancak her geçen yıl buzdolabınızın ömrünü etkiler. Buzdolabını doğru bir şekilde kullandığınız zaman ömrünü uzatabilirsiniz. Bu tür önlemlere rağmen yine de birtakım buzdolabı arızaları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Yaygın olarak karşılaşılan buzdolabı arızaları şunlardır:

  • Buzdolabının yeterince soğutmaması
  • Buzdolabında su sızıntısının meydana gelmesi
  • Buzdolabının ses çıkarması
  • Yan taraflarının çok fazla ısınması

Gibi arızalar, buzdolaplarınızda çok sık meydana gelebilir. Bu arızalardan kurtulmak için tek çözüm arızaya neden olan durumu tamamen ortadan kaldırmaktır. Bunun için de buzdolabı tamiri yapılması gerekir. Sırf tamir ücreti vermemek için buzdolabınızı kendiniz tamir etmeye kalmayın. Yapacağınız yanlış bir işlem sonucunda daha fazla maddi zarara uğrayabilirsiniz. Bu nedenle mutlaka teknik servis çağırmanız gerekir.

Yeteri Kadar Soğutmama Sorunu

Buzdolaplarınızda en sık yaşadığınız sorunların başında yeteri kadar soğutma yapmama sorunu bulunmaktadır. Bu sorunun meydana gelmesine neden olan durum ise buzdolabınızın arkasında bulunan soğutucu ızgaralarından kaynaklanır. Bu ızgaralar panelin altında yer alır. Izgaralara ulaşmak için öncelikle paneli çıkarmanız gerekir. Buzdolabınızın kapağını sık sık açık tuttuğunuzda ya da buzdolabınızı yüksek ayarda çalıştırdığınızda ızgaraların buz tutmasına neden olursunuz. Buz tutan ızgaralar ise buzdolabınızın yeteri kadar soğutmamasına neden olur. Bu durumda saç kurutma makinesi işinizi görecektir. Saç kurutma makinesini ızgaralara tutup buzların erimesini sağlayınız. Böylece arızaya neden olan sorundan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Buzdolabı yanlarının Fazla Isınması

Buzdolabı çalışırken elinizi buzdolabınızın yan kısımlarına dokundurduğunuzda fazla ısındığını göreceksiniz. Bu ısınma, filtrenin tozlanmasından dolayı kaynaklanır. Bir fırça ile fitrede oluşan tozları temizleyebilirsiniz.

Buzdolabı Motorunun Bozulması

Buzdolabınızın bozulmasına neden olan durum motordan kaynaklanıyorsa bu durumda teknik servis firmalarından yardım almalısınız. Çünkü motorun bozulmasına neden olan birçok durum bulunmaktadır. Teknik servis bu sebepleri bulmada uzmandır. Bu nedenle motor sorunlarınız için güvendiğiniz bir firmaya başvurmanız gerekir.

Buzdolaplarınızı Özenli Kullanın 

Buzdolabınızın arızalanmaması için düzenli olarak bakım yapmanız gerekir. Aksi halde buzdolabınızın ömrünü kısaltabilirsiniz. Buzdolabı temizliğini sürekli yapmanız gerekir. Ayrıca buzdolabınızın yerini sürekli olarak değiştirmemelisiniz. Bu tür hususlara dikkat ettiğiniz sürece arıza sorunu ile karşı karşıya kalmazsınız.

Call Now ButtonHemen Arayın